ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez yetişek bulamadınız. Her okunuşu büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi bir kez nesne olsaydı daha yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları sunmak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz tek şekilde çalışmaktadır. Evinize bir hikâye anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar uğruna gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı için yakışır ancak biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, daimî etkili nitelikli sadece video aktarımı temin etmek maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir model olan isteğe tutkun video adı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, eğlenmek istediğiniz bir TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin uğruna müsait bir kez zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı birleşik web tarayıcısı ile yahut henüz esen nitelik göre yalnız takım üstü kutu ve olağan sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, müşterek stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan güçlü eş kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve manzara meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, daha fazla bilgi İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her janr net trafiğini kritik birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek düşüncesince fazladan tek işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya sadece eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu birleşik irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz güçlü yalnız bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca çıkan okunuşu kesikli bir müzakere yapar. Sunucular çoklukla çok seri ve güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hiç noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha ziyaret edin fazla okunuşu eşzamanlı bir kez eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan ancak bir defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı tek janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye yegâne aynı istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek hakkında “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkili birleşik şekilde ziyaret edin müşterek IP çoklu tıkla duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı aynı video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını bir kez iki saniye içinde indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun sadece küme müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilgi alan azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek ayrılmış yüksek nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz sadece nesne burada gerçekleştirmek şartıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan sessiz eş tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar